wtorek, 13 września 2016

Moc czekolady czyli historia Wedlów.

 "Moc czekolady"
Anna Czerwińska-Rydel
Małgorzata Frąckiewicz, Alicja Kobza
Muchomor, Warszawa 2014
 Kto nie lubi czekolady ręka w górę !!! Nie widzę... więc zapraszam Was do poznania fascynującej historii wielopokoleniowej rodziny Wedlów. Książka została wydana nakładem wydawnictwa Muchomor w serii pt. "Biografie słynnych Polaków". 
Wszyscy znają markę Wedla i specjały syngowane tym znakiem. Z książki pt. "Moc czekolady" dowiecie się jak powstało, to słynne rodzinne imperium i jak to, z tą czekoladą było. Poznacie skład czekolady i jej pozytywne działanie na człowieka. Dowiecie się, dlaczego nasi czworonożni ulubieńcy nie powinni jej jeść. Zgłębicie tajemnice, powstania pierwszej tabliczki czekolady. Zapoznacie się ze słynnymi klientami czekoladowych sklepów. Zobaczycie, jak to jest na plantacji czekolady i gdzie się zbiera kakao na świecie. Posłuchacie, jak to wedlowskie czekoladki okrążyły świat i w jakich wyprawach brały udział. Odkryjecie jak powstał słynny wedlowski torcik i ptasie mleko. Poznacie jaką wartość czekolada miała podczas II wojny światowej i jaki stan zastał fabrykę po wojnie.
Na końcu książki znajdują się przepisy, które można wypróbować w domu.
Warstwa graficzna należy do Poważnego Studia czyli Małgorzaty Frąckiewicz i Alicji Kobzy, które postawiły na stylistykę retro, doskonale uzupełniając tekst kolażami lub reklamowymi cytatami E. Wedla. 
W książce wykorzystano również zdjęcia z wewnętrznego archiwum firmy Lotte Wedel, która jest partnerem merytorycznym wydania.
Fascynująca i ciekawa jest ta książka, historia Wedla związana z historią Warszawy, zachęcam do zapoznania się z nią nie tylko rodowitych Warszawiaków.

1 komentarz: