poniedziałek, 25 kwietnia 2016

Prawdziwi tropiciele na start !

" Przewodnik dla prawdziwych tropicieli. Wiosna. Lato. Jesień. Zima. "
Adam Wajrak
Michał Skakuj
Agora SA, 2012
Adam Wajrak to przyrodnik i dziennikarz. Natura to jego pasja. Od ponad 20 lat zajmuje się fotografowaniem i opisywaniem przyrody. Mieszka w Puszczy Białowieskiej i kontakt ze zwierzętami ma na co dzień. Chciałabym Was zachęcić do zapoznania się z czterema przewodnikami, które składają się na serię " Przewodnika prawdziwych tropicieli ". Adam Wajrak podpowiada nam, co ciekawego można robić i gdzie podczas wiosny, lata, jesieni i zimy. Dzieci zmienią się w tropicieli wilków, żubrów, żbików, rysi. Będą np. w Tatrach tropić świstaki, a w Bieszczadach węże. Odwiedzą Puszczę Białowieską w nocy, wproszą się na ptasi piknik i na kolacje do wilczej watahy. Dowiedzą się min. dlaczego nie można pić słonej wody, ile jest wszystkich kontynentów, jak określić cztery strony świata, czy jak się ratować, kiedy załamie się pod nami lód. I jeszcze wiele innych, ciekawych informacji nas tu czeka. 
Wajrak przekonuje, że przyroda polska jest arcyciekawa, sam mówi o tym tak : "Po diabła nam egzotyczne dżungle i sawanny, skoro mamy takie skarby ". Przewodniki są bardzo praktyczne, zawierają wiele informacji i porad, np. jak spakować plecak na wyprawę, jaką lunetę czy aparat wybrać.
Warstwa rysunkowa przewodników, należy do Michała Skakuja, doktora ornitologii i  najlepszego rysownika wśród ornitologów. Znany jest ze swojej kreski i zabawnych komentarzy rysunkowych.
Zapraszam na Przystanek po przewodniki !!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz