piątek, 15 kwietnia 2016

Ninka

Ninka. Patrzcie, morze !
Ninka. Dziadku, chodź !
Karolina Lijklema
Muza, 2015Książki Karoliny Lijklemy są jej autorskimi projektami. Autorka i ilustratorka tworzy wartościowe i ciepłe historie. Przedstawione zdarzenia mają miejsce w otaczającej nas rzeczywistości i dotyczą codzienności. Ważną rolę odgrywa w nich świat dzieci, ich sposób myślenia i rolę jaką odgrywa wyobraźnia. Autorka w takich oto słowach mówi o swojej twórczości :
 „Moim marzeniem jest docierać jednocześnie do dzieci i ich rodziców, poszukiwać zakątków wyobraźni wspólnych dla wszystkich, wyjaśniać i opowiadać o pięknie codzienności”.
 Karolina Lijklema tworzy piękne, wyjątkowe ilustracje. Jej dbałość o detale sprawia, że nasza uwaga skupia się nawet na małych przedmiotach.
W części "Patrzcie, morze !" dzieci bawiące się na podwórku siłą wyobraźni i zabawy, przenoszą się na nadmorską plażę. Niektóre po raz pierwszy widzą morze. Świat realny miesza się fantazją. Świetne przedstawienie beztroskiej zabawy i dziecięcej percepcji otaczającego świata.
"Dziadku, chodź !"  to historia niezwykłej więzi wnuczki z dziadkiem, przeprowadzki i wspomnień.
Do tej książki idealnie pasuje te zdanie autorki " „Chciałabym, żeby moje książki miały wartość, jaką ma spacer dziecka z kimś bliskim, kto opowiada mu o otaczającym świecie, nadaje nazwy nieznanym dotąd roślinom i zwierzętom, opowiada o historii mijanych miejsc"
Gorąco polecam Wam te mądre i pięknie wydane pozycje. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz