poniedziałek, 14 marca 2016

Stary Noe

"Stary Noe"
Zuzanna Orlińska
Literatura, Łódź 2015 Dzisiaj przedstawiam Wam książkę Zuzanny Orlińskiej, autorki min. "Matki Polka" http://naprzystanku.blogspot.com/2010/09/matka-polka-nadchodzi.html czy "Cierpień sięciolatka". Pozycja skierowana jest do dzieci powyżej piątego roku życia, ale jak to ze współczesnymi książkami dla dzieci coraz częściej bywa, odbiorcą może być osoba w dowolnym wieku. Autorka przybliża nam swoją wersję biblijnego potopu.  Jak to mogło być ? Jak mógł w tak ekstremalnej sytuacji zachować się człowiek, Noe. Kiedy Bóg zsyła na ziemię i niedobrych ludzi wody potopu, Noe ma sześćset lat. Posłusznie i z pokorą wykonuje boże polecenia, jeszcze nie wie co go czeka na otwartych wodach.
Świetna jest ta książeczka, w delikatny sposób pokazuje dziecku, jak człowiek może zachować się w sytuacji ekstremalnej.
Przesłanie jakie niesie to opowiadanie brzmi : "żeby być uczciwym, nie można być za bardzo posłusznym ". Nie zdradzam więcej, jak zwykle :) Puszczam tylko sygnał. Nie chcę Wam psuć przygody i przyjemności jaką jest czytanie. Zapraszam do lektury i na Przystanek Książka !!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz